Péntekre és szombatra is jutott győzelem

MLSZ Országos U19 Kiemelt csoport 7. forduló

Megszerezte első győzelmét a DVSC U19. Sándor Csaba tanítványai a Nyíregyházát fogadták pénteken Pallagon. Már az első félidőben a mieink irányították a játékot, a széleken többször is sikerült a Szpari mögé kerülni, és veszélyes helyzeteket kidolgozni. A második félidőben Jánovszki László használta ki kétszer is az adódó lehetőséget, ezzel 2–0-ás debreceni siker született.

DVSC–Nyíregyháza Spartacus FC 2–0 (0–0)

DVSC: Lisztes – Gomes (Kovács M. 89.), Lipcsei, Nagy R., Karmacsi (Horváth 61.), Kovács G. (Pelles 83.), Zahuczky, Simon (Jánovszki a félidőben), Székelyhidi, Tóth B., Doktor. Vezetőedző: Sándor Csaba Gólszerzők: Jánovszki (57., 94.)

Sándor Csaba: – Úgy gondolom, megérdemelten nyertünk, viszont vannak dolgok, amiken javítanunk kell a jövőben. A széleken jobban be kell vállalnunk az egy az egy elleni párharcokat, illetve indításból is lehetne többet vállalni a jövőben. Ugyanakkor amiket az utóbbi időben gyakoroltunk és kértem a fiúktól, azokat teljesítették. A mai játékunk eredménnyel is párosult, aminek örülünk, hiszen bár nem az eredmény a legfontosabb, az ilyen győzelmek sikerélményt nyújtanak a csapatnak.

MLSZ Országos U15 Kiemelt csoport 8. forduló

U15-öseink a Puskás Akadémiát látták vendégül szombaton egy rendkívül színvonalas mérkőzésen. Mindkét csapat két győzelemmel hangolt a rangadóra, és a táblázaton is 12-12 ponttal álltak egymás mellett a 3., illetve 4. helyen – igaz a mieink eggyel kevesebb meccset játszottak. Az igazi ki-ki mérkőzésből a vendégek kerültek ki győztesül, miután előbb egy eladott labdát követően vezetéshez jutottak, majd egy kihagyott debreceni ziccer után kontrából a második, mindent eldöntő gólt is megszerezték.

DVSC–Puskás Akadémia 0–2 (0–1)

DVSC: Sávolt – Gergely (Lénárt 80.), Bernáth (Gajdán 71.), Bodnár, Komlósi, Egri (Grassi 59.), Patai (Kristóf 71.), Mona, Tóth B. (Pistritu 80.), Árva (Kiss Z. 59.), Balogh M. Vezetőedző: Garamvölgyi Péter

Garamvölgyi Péter: – Az egész meccsen a saját játékunkat játszottuk, ez főként a védőzónánkban a labdakihozatalokban nyilvánult meg. Sajnos egy-két hiba előfordult, és a támadójátékunkból is hiányzott az átütőerő. Annak viszont örülök, hogy egy jó ellenféllel szemben jó mérkőzést tudtunk játszani.

MLSZ Országos U14 Kiemelt csoport 8. forduló

Drámai összecsapást hozott a szombat délelőtt! U14-es csapatunk az Illés Akadémia-Haladással mérkőzött meg hazai pályán. Már a harmadik percben sikerült előnyhöz jutni Sánta Milán góljával, de még az első félidőben egyenlítettek a szombathelyiek. Sokáig nagy csata dúlt a pályán, de nagyobb helyzetig egyik fél sem tudott eljutni. Mígnem egy perccel a rendes játékidő letelte előtt Rónai Balázs csapott le egy felperdülő labdára, és fejelt a vendégek kapujába. Itt azonban még nem értek véget az izgamak! Ugyanis a hosszabbítás utolsó másodperceiben büntetőhöz jutott a Haladás. A mindent eldöntő tizenegyest kapusunk, Csontos Milán bravúrral hárította, ezzel kivívva a győzelmet csapatunknak.

DVSC–Illés Akadémia-Haladás 2–1 (1–1)

DVSC: Csontos – Pelles (Szakács 73.), Kiss B., Krizsán (Bécsi 41.), Nagy Z., Nyikos, Kovács T., Kóka, Sánta (Rónai 53.), Asztalos (Bíró 56.), Tóth S. Vezetőedző: Kolozsi Gergő Gólszerzők: Sánta (3.), Rónai (79.)

Kolozsi Gergő: – Jól kezdtük a mérkőzést, több helyzetet is sikerült kialakítanunk, aztán valamiért elkezdett akadozni a játékunk. Az edzésmunkával nagyon elégedettek vagyunk a csapatnál, ezt szeretnénk a hétvégéken minél látványosabban viszontlátni, eddig a hétvégi meccseken nem is volt ilyen jellegű probléma. Ma azt láttam, hogy kicsit visszafogodtabb a csapat játéka, de most egy másfél hetes szünet következik, amely alatt igyekszünk visszaterelni a játékosokat a helyes útra. Ma a végjátékban – ha kis szerencsével is, de – sikerült nyerni, gratulálok az Illés Akadémiának is, mert kultúráltan, jól fociztak.